Maximilian Krah, AfD heyetinden çıkarılmasıyla ilgili yorum yaptı

vıcık

New member
Tartışmalı milletvekili Maximilian Krah, yeni Avrupa Parlamentosu'nda AfD heyetinden çıkarılmasının ardından şimdilik tek başına sağcı bir gruba katılmak istemiyor. Krah Politico portalına söyledi.

“Meslektaşlarım kimlik konusuna geri döneceklerine ve ben olmadan bunu yapmaları halinde daha iyi şanslara sahip olacaklarına inanıyorlar. Bunun yanlış bir hareket olduğunu düşünüyorum ama buna saygı duyuyorum” dedi Krah. Kimlik ve demokrasinin kısaltması olan ID, sağcı popülist ve milliyetçi partilerin oluşturduğu bir gruptur.

Krah, bu deneyi gözlemci konumundan izleyeceğini söyledi. “Şimdi sana söylüyorum: Başarısız olacak. Daha sonra kartlar yeniden karıştırılacak.” AfD, Avrupa seçimlerinden kısa bir süre önce ID grubundan çıkarıldı. Bunun Haberin Detaylarıında, diğer şeylerin yanı sıra, AfD'nin en iyi adayı Krah'ın SS hakkında tartışmalı açıklamaları ve Krah'ın çalışanlarından birinin dahil olduğu bir Çin casusluk olayı vardı.

Yeni seçilen milletvekillerime bensiz tekrar ID grubuna katılma çabalarında başarılar diliyorum. Bu yaklaşımın yanlış olduğunu ve başta genç seçmenlerimiz olmak üzere seçmenlerimize yıkıcı bir mesaj gönderdiğini düşünüyorum. #AfD

pic.twitter.com/jGSALTp3wt

—Dr. Maximilian Krah Avrupa Parlamentosu Üyesi (@KrahMax) 10 Haziran 2024
Maximilian Krah AfD'ye tavsiyede bulundu


Krah, AfD'nin yalnızca AB Parlamentosu'nda birlikte yeni bir parlamento grubu araması gerektiğini de söyledi. Parlamentoda çok sayıda yeni sağ parti var. “Gençler, yaratıcılar. Hiç kirli değiller. Ve aslında şu anda AfD'ye yaklaşmak isteyen partilere elimizi uzatma cesaretine sahip olmalıyız.”

AfD, Avrupa seçimlerinde önde gelen adayları Maximilian Krah ve Petr Bystron'a yönelik iddialara rağmen rekor bir sonuç elde etti; neredeyse yüzde 16 oy alarak Birliğin ardından ikinci sırada yer aldı. Bystron'un Rusya yanlısı kaynaklardan da para aldığı söyleniyor. Bunu da reddediyor.

Yine de parti liderliği, zararı sınırlamak istedikleri için iki adayı seçim kampanyasından çıkardı. Krah, özellikle sosyal medyada AfD'yi tanıtmaya devam etti ve defalarca özellikle gençlere seslendi. Parti genç seçmenler arasında da iyi sonuçlar elde etti.

AfD'nin gelecekteki AB parlamenterleri, en iyi aday Krah'ın delegasyona dahil edilmemesi yönünde oy kullandı. Bu, yakında yeni Avrupa Parlamentosu'nda 15 AfD'li siyasetçinin olacağı anlamına geliyor, ancak mevcut durumda delegasyonun yalnızca 14 üyesi olacak.


Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.